Category: 
Sort by: 

Britton, Christina DMS
Kane, Matthew Assistant Principal
Loughren, Timothy DMS

Altman, Evonna Language Arts Teacher
Anderson, Francesca Science Teacher
Bement, Katherine Instructional Coach
Carpenter, Crystal English Teacher
Clark, Jerry DMS
Claus, Cynthia Inclusion
Cooley, Christie Band Teacher
Cornett, Bertha Research Lab
Creamer, Karen Gifted/World History Teacher
Davis, Pamela Art Teacher
Day, Laura Language Arts Teacher
Demerse, Steven Social Studies Teacher
Faulk, Jean US History
Fellberg, Linda Math/Critical Thinking Teacher
Freeman, Graham Science Teacher
Gomez Roman, Luisa Spanish Teacher
Griffith, Andrea DMS
Guffy, Carrie Chorus Teacher
Guidry, Rochelle Civics Teacher/AVID Coordinator
Ham, Victoria Math Teacher
Hines, Brittany AVID Elective
Jackson, Courtney Physical Education Teacher
Jackson, Darryl Physical Education Teacher
Janusz, Edward Language Arts Teacher
Kaluzavich, Michael Language Arts
Keene, Susan 7th Language Arts
Lipsey, Zane Research
Longenecker, Anne Science Teacher
Longenecker, Sarah 6th/7th Science
Mansfield, David Science Teacher
Mays, Kaycee ESE Teacher
McMillan, Robin Inclusion Teacher
Mead, Jerry Social Studies
Miesner, Lori Language Arts
Mitchell, Sanita Science Teacher
Olson, Erica Health Teacher
Phillips, Asya Language Arts Teacher
Proudfit, Aleesha Math Teacher
Quave, Cissy Inclusion Teacher
Rack, Darrin Social Studies Teacher
Reed, Kenton Social Studies Teacher
Rowland, Jenna Language Arts Teacher
Sasser, Tanya Business Instructor
Shaw, Taylie Social Studies Teacher
Shea, Eric Math
Silva, LInda Family & Consumer Science
Smith, Jeffrey Civics Teacher
Staples, Dan Math/Algebra Teacher
Staples, Samantha Math/Algebra Teacher
Thornton, Sharon Science Teacher
Trainor, Jennifer Social Studies Teacher
Tyson, Diana ESE Teacher
Villafuerte, Melissa Language Arts Teacher

Aguilar, Mariela Paraprofessional
Beckham, Nola Attendance/ Guidance Secretary
Berini, Blythe Principal's Secretary
Boj, Rosa Paraprofessional
Borsmann, Kathy Paraprofessional
Clifton-Coone, Michelle Discipline Secretary
Duston, Brenda DMS
Hall, Linda DMS
Jackson, Charles Paraprofessional
Long, Harlon Head Custodian
Madden, Carolyn Paraprofessional
Magielnicki, Jennifer Receptionist
Maldonado, Rita Data Clerk
McCray, Matthew School Resource Officer
Mead, Karen Paraprofessional
Mendoza, Evangelina Paraprofessional
Menendez, Beatriz Migrant
Stewart, Vernella Paraprofessional
Thomas, Andrew Computer Resource Technician
Walker, Artis Media Aide
Webster, Tobi Paraprofessional
Woodard, Roderick PE Paraprofessional

Castaneda, Jennifer DMS
D'Aurora, Jesse DMS
Robins, Carolyn DMS